Cam Balkon Ankara

cambalkonankara.com,  Ankara’da cam balkon kapatma sistemleri ile istenildiğinde balkonunuzu tamamen cam ile kapatabilmenizi, istenildiğinde ise tamamen açabilmenizi sağlayan, evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanıza yardımcı olmaktadır. Camların katlanarak aynı noktaya toplanabilme özelliği nedeni ile mevsimsel değişikliklerine kolayca cevap verebilen bir kapatma sistemdir.

cam-balkon

24 Nisan 2013
bosluk

Cam Balkon ölçüsü Nasıl Alınır ?

Cam balkon yaptırmadan önce firmalardan fiyat teklifi almak için evimizde kendimiz cam balkon ölçüsü almak isteriz fakat, doğru ölçü alabilir miyim ? aldığım ölçüden fiyat çıkarmı gibi sorularla karşılaşıyoruz, kendi aldığınız ölçüyle firmalar size fiyat verebilir, fiyatta anlaştığınız zaman tekrardan ustalar gelerek imalat ölçüsü alacaklardır,

1- Bir Adet A4 kağıdı alarak cam balkon yaptıracağınız yerin kabataslak çizimini yapın.

2- Yükseklik öçüsünü alarak burada yapmanız gereken baştan sondan ordadan birkaç yerden ölçü alınız ve en düşük değeri yazınız.

3- Eninin ölçüsünü alırken de aynı şekilde alabilirsiniz bu aldığınız ölçüleri yaptığınız çizime yazınız.

4- L yada daha farklı cam balkon olacaksada ona göre çizip ölçüleri alınız

Hesaplamam yaparken de bu çizdiğiniz kağıt üzerinden firmalara göndererek fiyat alabilir, yada siz firmaları arayarak m2 fiyatını öğrenerek aldığınız ölçüden çarpabilirsiniz

Buda Söyle: eni: 300 cm boyu 150cm (3m x 1,5 m)

M2 ölçüsü 300 x 150 = 45000 buda 4,5 m2 ye takabül eder

 

8 Eylül 2012
bosluk

Cam Balkon Kaplama Sistemleri

Etiketler:

Cam balkon yaptırılan yerler genel olarak dış ortama açık yerler olduğu için yazın sıcak kışın soğuktan bire bir etkilenen mekanlara uygulanır, dolayısıyla kalite malzeme kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Cam balkon ana unsurlarının mutlaka paslanmaz çelik olmasına dikkat edilmelidir, bu aksamlar taşıyıcı parçalar, rulman sistemleri ve bunu gibi parçalardır.

Cam balkon yapan firma ile eğer bir sözleşme yaptıysanız mutlaka paslanmaz malzeme kullanımı ile ilgili maddeyi ekleyiniz, yada o maddenin olup olmadığını kontrol ediniz, yoksa ilerde açılıp kapanmayan bir cam balkona sahip olursunuz.

Size ilerdeki yazılarımızda daha fazla bilgi vermeye devam edeceğiz isterseniz bir kaç cam balkon uygulaması görelim.

1 Eylül 2012
bosluk

Son Yorumlar